Folkloras kustības krājums

LFK Fkk
Folkloras kustības krājums

titullapa_apstradata_samazinata-6754071e12059.jpg

Folkloras kustība Latvijā sākās 20. gs. 70. gadu beigās. 20. gs. 80. gadu otrajā pusē tā iekļāvās Trešajā atmodā jeb Dziesmotajā revolūcijā. Līdz ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu folkloras kustība bija sasniegusi politisko mērķi. Tā turpināja pastāvēt kā spēcīga kultūras kopiena un sazarojās dažādos satura un stila virzienos. Folkloras kustības dalībnieki ir aktīvākie folkloras praktizētāji un interpretētāji mūsdienu sabiedrībā.

Izstāde par folkloras kustības vēsturi: https://lfk.lv/folkloras-kustiba-latvija/

Latviešu folkloras krātuves Folkloras kustības krājums uzsākts 2024. gada beigās, noslēdzoties kolektīvajam pētījumam "Folkloras kustība Latvijā: resursi, ideoloģijas un prakses". Pētījums notika no 2022. līdz 2024. gadam ar Latvijas Zinātnes padomes finansējumu (projekta nr. lzp-2021/1-0243). Šī projekta laikā Latviešu folkloras krātuvē likti pamati folkloras kustības vēstures dokumentēšanai, pielāgojot arhīva infrastruktūru un veidojot datu kopu.

Pētījuma anotācija: https://lulfmi.lv/Folkloras-kustiba-Latvija-resursi-ideologijas-un-prakses

Folkloras kustības krājumu veido dažādas folkloras kustības vēstures liecības: intervijas ar folkloras kustības dalībniekiem, folkloras kopu arhīvi, fotogrāfijas, audiovizuāli dokumenti, folkloras notikumu iespieddarbi u. tml.

Attēlā: pirmās etnogrāfisko un folkloras ansambļu skates noslēguma pasākums Aizputē 1982. gada 25. jūlijā. Fotogrāfs Alfrēds Stinkuls.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat analītikas sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Izvēloties "Noraidīt", tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbības nodrošināšanai.

Uzzināt vairāk